Dijital Pr Çalışmalarında Kullanılan Araçlar Nelerdir?

Son 10 yıl içerisinde günlük hayatta ve dünya çapında meydana gelen yenilikler e bakıldığında sosyal medyanın etkisi şüphesiz oldukça büyüktür. İnsanların tüm ihtiyaçlarını sosyal medya üzerinden karşılama arzuları ve günlük boş vakitlerinin neredeyse tamamını internet gezintilerinde geçirmeleri dijital Pierre çalışmalarının etkisinin ne kadar büyük olduğunu da gözler önüne serer. Dijital ortamlarda Pr çalışmalarını yürütmek için pek çok araç kullanılır. Bu araçlardan bir kısmını sıralamak gerekirse;

  • Sosyal Medya: Eski dönemlerdeki hareketli ve renkli vitrinlerin el altına gelmiş hali olan sosyal medya mecraları, dijital Pr çalışmalarının en aktif şekilde yürütülmesi mümkün olan araçların başında yer alır. Facebook, İnstagram ve Twitter gibi milyonlarca üyesi olan platformlarda markanızın sayfasının olması sizin bir adım öne geçmenizi sağlar.
  • Web Siteleri: Kişilerle sık sık iletişim kurmanın temel yolu web siteden geçer. Kullanıcıların markanıza kolay bir şekilde ulaşıp tüm bilgileri şeffaflıkla edinmelerini sağlamak etkili iletişim kurmanıza katkıda bulunur.
  • Haber Siteleri: Hizmet verdiğiniz sektörle alakalı tanıtım videolarının ya da olumlu haberlerin, önemli sitelerde yayınlanması güven oranınızı artırır. Ayrıca haber sitelerinde dijital Pr çalışmaları yaparak aynı zamanda Seo alanında da başarılara imza atmış olursunuz.
  • Bloglar: Markalarla ilgili tüm detayların yer aldığı blog yazıları markalarla alakalı merak uyandırma konusunda oldukça etkili bir faktördür. Hakkınızda olumsuz yorumlar yapılmış dahi olsa moralinizi bozmadan daha emin adımlarla çalışmalarınıza devam etmelisiniz.
Reklam

aozssoy tarafından yayımlandı

Kim olduğumuzdan ziyade; düşüncelerimiz, hayallerimiz, hedeflerimiz, fikirlerimiz...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s